Systemy ogrodzeniowe w Krapkowicach – Dawniej i dziś

W Krapkowicach coraz więcej mieszkańców decyduje się na zakup nowoczesnych systemów ogrodzeniowych w związku z wysłużeniem materiałów oraz chęcią zakupu nowoczesnych rozwiązań. Jaki mają wybór? Które systemy ogrodzeniowe oraz materiały warto wykorzystać?
Systemy ogrodzeniowe w Krapkowicach - Dawniej i dziś

Systemy ogrodzeniowe w Krapkowicach – dawniej i dziś.

Krapkowice są siedzibą miejsko wiejskiej gminy położonej w południowo-zachodniej Polsce. Jednostka cechuje się zabudową rozproszoną z przeważającą częścią domów jednorodzinnych budowanych jeszcze w poprzednim stuleciu. W związku z wysłużeniem materiałów oraz chęcią zakupu nowoczesnych rozwiązań, coraz więcej mieszkańców poszukuje sprawdzonych systemów ogrodzeniowych w Krapkowicach. Jaki mają wybór? Które systemy ogrodzeniowe oraz materiały warto wykorzystać?

Systemy ogrodzeniowe Krapkowice – tak było…

Pierwsze wzmianki na temat miasta pojawiły się w XIII wieku. Krapkowice uzyskały lokację miejską w 1284 roku, a już w XV wieku pojawiły się tu szpital i szkoła. Rozwój miejscowości na przestrzeni lat najlepiej obrazuje przyrost liczby mieszkańców:

 • 1781 rok – 985 mieszkańców,
 • 1819 rok – 1 054 mieszkańców,
 • 1861 rok – 1 605 mieszkańców,
 • 1933 rok – 5 014 mieszkańców,
 • 1988 rok – 19 235 mieszkańców,
 • 2010 rok – 17 602 mieszkańców,
 • 2021 rok – 15 745 mieszkańców.

W Krapkowicach spotykały się różne kultury i wyznania. Znaleźć można tu cmentarz żydowski i katolicki, mogiłę powstańców śląskich i zamek Jerzego Hohenzollerna, parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz zbór Krapkowice-Otmęt. Ścieranie różnorodnych myśli miało wpływ na zabudowę mieszkaniową, w tym na systemy ogrodzeniowe. Krapkowice, choć stosunkowo ciche, odzwierciedlają tendencję do poszukiwania własnej oazy – bezpiecznej i estetycznej.

Systemy ogrodzeniowe Krapkowice – najpopularniejsze problemy

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu stawiano ogrodzenia, które cechowały się przede wszystkim niskim kosztem wykonania. Przekładało się to na przeciętną trwałość i skłonność do uszkodzeń mechanicznych. Do najpopularniejszych problemów dawnych systemów ogrodzeniowych w Krapkowicach należą:

 • zmurszałe drewniane sztachety,
 • rdza pojawiająca się na przęsłach wykonanych ze stali ocynkowanej,
 • ubytki w drewnie,
 • powyginane druty,
 • obrośnięty i spękany kamień, 
 • rozszczelnione kosze gabionowe.

Zwiększony ruch kołowy, budowa zakładów przemysłowych, dmuchawy sprzątające ulice – to wszystko sprawia, że mieszkańcy poszukują rozwiązań izolujących ich od otoczenia. Dotyczy to zarówno starego budownictwa, jak i obiektów dopiero oddawanych do użytkowania.

Rozwiązaniem mogą być nowoczesne i trwałe systemy ogrodzeniowe w Krapkowicach.

Ogrodzenia panelowe Krapkowice – idealne dla firm i jednostek publicznych

Najprostszym systemem ogrodzeniowym stosowanym w województwie opolskim są płoty z siatki. Są one tanie, ale jednocześnie nietrwałe. Dużo lepszym pomysłem jest inwestycja w ogrodzenia panelowe w Krapkowicach. Składają się one z paneli, słupków przęsłowych 40×60 mm oraz obejm montażowych. W przypadku miękkich lub podmokłych podłoży istnieje możliwość wykorzystania podmurówek chroniących przed korozją.

Montaż ogrodzenia panelowego w Krapkowicach jest błyskawiczny.

Wykorzystane w procesie produkcji druty tworzą solidną konstrukcję, odporną na zniekształcenia i warunki atmosferyczne. Z uwagi na swoje unikatowe właściwości, systemy tego typu są szczególnie często wykorzystywane dla odgrodzenia:

 • parków i terenów zielonych,
 • obiektów sportowych,
 • działek budowlanych,
 • instalacji fotowoltaicznych,
 • śmietników,
 • kojców dla psów,
 • placów zabaw,
 • centrów handlowych i zakładów przemysłowych,
 • działek rekreacyjnych,
 • posesji prywatnych.

Ogrodzenia frontowe Krapkowice – symbol nowoczesności

Odwiedzając nowoczesne dzielnice miasta, można zauważyć dominującą rolę ogrodzeń frontowych. Krapkowice ze swoją unikatową urbanistyką idealnie komponują się z prostymi kształtami systemów pionowych i poziomych. Mieszkańcy chętnie decydują się na montaż modeli: Malachit 100, Jantar, Kwarc i Trawertyn, doceniając ich stabilność, izolacyjność oraz progresywny design. Ogrodzenia frontowe w Krapkowicach to hit ostatnich lat, a moda na nowe wzory i połączenia dopiero się rozwija.

Ogrodzenia betonowe Krapkowice – najlepsze rozwiązanie w nietypowych warunkach

Osiedlając się w dowolnym miejscu w Polsce, możemy narazić się na szereg niepożądanych czynników. O ile bliskość linii kolejowych, zakładów przemysłowych i tłocznych skrzyżowań można łatwo namierzyć i wyeliminować, o tyle kontrowersyjni sąsiedzi lub biegające, duże i agresywne psy, zdarzyć mogą się wszędzie.

W celu minimalizacji niechcianych hałasów, spojrzeń i obecności, warto rozważyć inwestycję w ogrodzenie betonowe w Krapkowicach. Tego typu rozwiązanie zapewnia całkowite odcięcie się od zewnętrznego świata. Nie zniszczy go żaden deszcz, śnieg czy grad. Nie uszkodzi nerwowy sąsiad czy szalejący wiatr.

Ogrodzenie betonowe w Krapkowicach to gwarancja spokoju na dłuższy czas.

Systemy ogrodzeniowe Krapkowice – inne pomysły

Na rynku dostępne są też inne systemy ogrodzeniowe, które można wykorzystać w Krapkowicach lub okolicznych miejscowościach. Ich wybór może jednak prowadzić do powstawania problemów, które oglądaliśmy już w przeszłości.

Montaż belek drewnianych to lokata w klasyczny wygląd. Nie daje ona jednak gwarancji trwałości. Siatka ogrodzeniowa najlepiej sprawdza się jako rozwiązanie tymczasowe. Ogrodzenia gabionowe wymagają bardzo precyzyjnego montażu i są stosunkowo drogie.

Wszystko to sprawia, że systemy ogrodzeniowe w Krapkowicach najlepiej oprzeć o sprawdzone materiały: druty, stal nierdzewną czy beton. Wybór konkretnego modelu ogrodzenia zależy w dużej mierze od potrzeb, poczucia estetyki oraz zasobności portfela.

Gdzie kupić ogrodzenie w Krapkowicach?

Jeśli zdecydowałeś się już na konkretny model ogrodzenia w Krapkowicach – zawsze kupuj u sprawdzonego dostawcy! Firma Kowalczyk Systemy Ogrodzeniowe ma w swojej ofercie wszystkie najpopularniejsze typy zabezpieczeń ogrodzeniowych.

Wszystkie materiały ogrodzeniowe oparte są o renomowanego producenta Plast-met, zabezpieczone antykorozyjnie technologią DUPLEX, dostępne w różnych kolorystykach i wzorach, ozdabiają ulice w Krapkowicach, Borku, Żywocicach czy Dąbrówce Górnej.

Klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę, szybki montaż systemów ogrodzeniowych i profesjonalny serwis gwarancyjny. W ofercie znajdują się także różnorodne akcesoria do ozdobienia posiadłości: donice, lampy ogrodowe czy taśmy ogrodzeniowe. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij:

Ostatnie poradniki

Wyślij wiadomość

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą z dużym doświadczeniem w branży ogrodzeń. Realizujemy projekty z wykorzystaniem systemowych ogrodzeń panelowych jak i nowoczesnych ogrodzeń frontowych, dostosowanych do potrzeb klienta. Przyjmujemy zlecenia od klientów indywidualnych oraz firm.

Menu

Dołącz do naszej społeczności