Ogrodzenie posesji w Opolu

Decydując się na wykonanie systemu ogrodzeniowego w Opolu, chcemy zapewnić sobie spokój na wiele lat. Niestety zły dobór typu ogrodzenia, technologii albo wykonanie niezgodne z zaleceniami producenta, mogą powodować problemy na etapie eksploatacji. Aby ich uniknąć, warto zdecydować się na sprawdzone materiały renomowanych producentów.
Ogrodzenie posesji w Opolu

Ogrodzenie posesji w Opolu. Fakty, pomysły, możliwości.

Duże miasta w Polsce przyzwyczaiły do zabudowy wielkopowierzchniowej. Dominują w nich osiedla bloków i domów wielorodzinnych. Opole na tym tle wyróżnia się stosunkowo nikłym udziałem nieruchomości wielokondygnacyjnych. Spośród ponad dwudziestu dzielnic, w prawie połowie dominują tradycyjne posesje jednorodzinne. Każda z nich potrzebuje wyposażyć się w ogrodzenie, które zabezpieczą przed włamaniami, dewastacją czy hałasem. W tym kontekście rodzi się pytanie o to, jakie systemy ogrodzeniowe w Opolu będą najlepsze?

Systemy ogrodzeniowe w Opolu – dlaczego są tak ważne?

W klasyfikacji największych miast w Polsce Opole zajmuje 28 miejsce. Na 149 km2 mieści się ponad 14 tysięcy domków jednorodzinnych. Każda z tych posiadłości wymaga zastosowania sytemu ogrodzeniowego. Opole to zgodnie z Mapą Akustyczną obszar zagrożony hałasem drogowym. Najbardziej podatnymi na niepożądane dźwięki są rejony położone przy następujących odcinkach ulic:

  • ul. Niemodlińska na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Wojska Polskiego,
  • ul. Wrocławska w pobliżu skrzyżowania z ul. Niemodlińską i od skrzyżowania do ul. Czystej,
  • rejon skrzyżowania ul. Władysława Jagiełły przy Placu Klasztornym,
  • ul. Nysy Łużyckiej od ul. Luboszyckiej do ul. Wrocławskiej,
  • ul. Stanisława Spychalskiego od ul. Księdza Norberta Bonczyka do ul. Licealnej,
  • ul. Partyzancka od ul. Wrocławskiej do ul. Północnej.

Mieszkańcy części obszarów mogą spotkać się także z hałasem kolejowym i przemysłowym (wartość przekracza 70 dB). Systemy ogrodzeniowe w Opolu zabezpieczają także przed włamaniami. Policyjne dane pokazują, że w pierwszym półroczu 2022 roku w Polsce odnotowano nawet kilkudziesięciu procentowy wzrost liczby kradzieży z włamaniem. Złodzieje poszukują lokalów wyposażonych w elektronikę, biżuterię i gotówkę.

Jakie systemy ogrodzeniowe w Opolu są najpopularniejsze?

Mieszkańcy Opola zdają sobie sprawę, że wybudowanie ogrodzenia jest niezbędne. Pozwala ono uzyskać spokój, odgrodzić się od niechcianych spojrzeń przechodniów i sąsiadów, zabezpieczyć posiadłość przed dewastacją oraz zaśmieceniem. W grupie najpopularniejszych rozwiązań dominują systemy cechujące się solidnością i trwałością wykonania. Wyróżniamy tu:

Ogrodzenia panelowe Opole – tania i skuteczna alternatywa

Ogrodzenia panelowe w Opolu można spotkać zarówno przed domami jednorodzinnymi, jak i firmami, śmietnikami, posesjami rekreacyjnymi czy obiektami użyteczności publicznej. Składają się one z gotowych do montażu przęseł, słupków oraz w szczególnych okolicznościach – podmurówek. Prosta konstrukcja wpływa na stosunkowo niską cenę rozwiązania. Jednocześnie ogrodzenia panelowe w Opolu mają szereg korzyści, które docenią przede wszystkim mieszkańcy spokojnych regionów.

  • Wytrzymałość – pozornie może się wydawać, że ogrodzenia panelowe w Opolu nie zapewniają wystarczającego zabezpieczenia przed włamywaczami czy błąkającymi się zwierzętami. Nic bardziej mylnego. Wykonane metodą zgrzewania prętów o grubości minimum 5 mm są wyjątkowo odporne na deformacje czy próby rozerwania.
  • Antykorozyjność – produkt zachowuje swoje właściwości techniczne pomimo zmiennych warunków pogodowych: deszczu, gradu, śniegu czy słońca.
  • Montaż – złożenie ogrodzenia panelowego w Opolu najlepiej zlecić ekipie instalatorskiej. Jeśli jednak posiadamy umiejętności budowlane, nic nie stoi na przeszkodzie, aby te działania wykonać samemu. Cały system można postawić w raptem jeden dzień roboczy.
  • Uniwersalność – ogrodzenia panelowe nadają się do szerokiego spektrum zastosowań. Dobrze sprawdzają się jako tymczasowe zabezpieczenie placu budowy, do ochrony tyłów posiadłości, jak i warstwy frontowej z bramą, furtką czy innymi dodatkami.

Ogrodzenia frontowe Opole – bezpiecznie i z klasą!

Ogrodzenia frontowe w Opolu są hitem ostatnich lat. To nieco droższa alternatywa, ale zapewniająca większą prywatność i bezpieczeństwo. Wykonane ze stali nierdzewnej w technologii DUPLEX zapewniają odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Szeroki wybór kolorystyki, wzorów oraz akcesoriów dodatkowych (furtki ręczne i z elektrozaczepem, bramy przesuwne i z napędem) sprawia, że ogrodzenia frontowe w Opolu są najchętniej wybierane przez mieszkańców dzielnic z przeciętnym poziomem hałasu.

Ogrodzenia betonowe Opole – solidność warta swojej ceny

Ogrodzenia betonowe w Opolu to najlepsza metoda walki z ponadnormatywnym hałasem i niechcianymi osobami na posesji. Są one w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne, działania kwaśnych deszczy oraz silny wiatr. Ich użycie zapewnia poczucie intymności oraz jest wizytówką domu. Dzięki różnorodnym fakturom i wzorcowaniu nadają posiadłości indywidualnego charakteru. Nie ma przeszkód, aby w celach dekoracyjnych pokryć je farbą.

Ogrodzenia panelowe, frontowe i betonowe – gdzie kupić?

Decydując się na wykonanie systemu ogrodzeniowego w Opolu, chcemy zapewnić sobie spokój na wiele lat. Niestety zły dobór typu ogrodzenia, technologii albo wykonanie niezgodne z zaleceniami producenta, mogą powodować problemy na etapie eksploatacji. Aby ich uniknąć, warto zdecydować się na sprawdzone materiały renomowanych producentów.

Firma Kowalczyk Systemy Ogrodzeniowe oferuje kompleksową obsługę: od doradztwa, przez wykonanie pod własny projekt i transport, aż na montażu kończąc. Ogrodzenia panelowe w Opolu to solidna i ekonomiczna alternatywa. Ogrodzenia frontowe to ruch w kierunku wyjątkowej estetyki i żywotności. Ogrodzenia betonowe to gwarancja ciszy i spokoju.

Od lat działamy na terenie Opola, a nasze realizacje można podziwiać w Gosławicach, Grudzicach, Wróblinie, Zakrzowie i wielu innych obrębach miasta. Zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij:

Ostatnie poradniki

Wyślij wiadomość

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą z dużym doświadczeniem w branży ogrodzeń. Realizujemy projekty z wykorzystaniem systemowych ogrodzeń panelowych jak i nowoczesnych ogrodzeń frontowych, dostosowanych do potrzeb klienta. Przyjmujemy zlecenia od klientów indywidualnych oraz firm.

Menu

Dołącz do naszej społeczności