Ogrodzenie frontowe – nowoczesność i tradycja w jednym!

Ogrodzenie podnosi wartość nieruchomości i jest jej wizytówką na lata. Jakie zatem wybrać ogrodzenie frontowe i co jest w modzie?
Ogrodzenia frontowe - MALACHIT 120 - Ogrodzenia poziome

Wybierając nową kanapę do salonu, kierujemy się wyglądem wnętrza. Mebel musi dobrze komponować się z otoczeniem. W ten sposób użytkownik dobrze czuje się w swojej przestrzeni. Nie inaczej jest z ogrodzeniem. Estetyczne i trwałe rozwiązanie podnosi wartość nieruchomości i staje się wizytówką na lata. Wygląd to nie jedyny parametr, na który warto zwrócić uwagę, wybierając nowoczesne ogrodzenie frontowe. Jakie możliwości stają przed potencjalnym inwestorem? Co jest obecnie w modzie? Jak zmaksymalizować swoją prywatność? O tych kwestiach będzie traktował niniejszy artykuł.

Ogrodzenie frontowe – jak wybrać?

Ogrodzenie frontowe do domu spełnia kilka znaczących funkcji. Nie chodzi tylko o to, aby było ładne. Równie istotna jest solidność konstrukcji czy funkcjonalność. Wybierając konkretne rozwiązanie, dobrze zwrócić uwagę na:

  • Prywatność – podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy postawić przed analizą dostępnych możliwości, są oczekiwania odnośnie zabudowania systemu. Czy preferujemy możliwość przeglądania panoramy otoczenia, czy może chcemy się odciąć od spojrzeń sąsiadów i przechodniów?
  • Bezpieczeństwo – może się wydawać, że żadne ogrodzenie nie zapewni pełnej ochrony z zewnątrz. Są jednak sytuacje, gdy masywne betonowe lub metalowe konstrukcje zabezpieczają przed kontaktem z pojazdem uczestniczącym w wypadku. Wysokie i zabudowane ogrodzenie frontowe będzie także dobrym pomysłem, gdy chcemy wyznaczyć przestrzeń do zabaw dla naszych dzieci.
  • Trwałość – klimat Polski charakteryzuje się coraz większymi dziennymi amplitudami temperatur i porywistymi podmuchami wiatru. Kilka razy w roku dochodzi do tragicznych sytuacji, gdy zrywane są dachy gospodarstw domowych, moduły fotowoltaiczne ustawione na gruncie czy właśnie ogrodzenia frontowe. Aby do tego typu incydentów nie dochodziło w naszej przestrzeni, warto dobrać produkty wytrzymałe na ekstremalne bodźce zewnętrzne. Istotnym jest zbadanie odporności na korozję, wilgoć czy promieniowanie UV.
  • Estetyka – to bardzo indywidualna kwestia. Jeśli chcemy mieszkać w otoczeniu zieleni, warto rozważyć rozwiązania drewniane z kwietnymi ozdobami (wymagają częstej konserwacji), z kolei jeśli ważniejszy jest nowoczesny design i dopasowanie do budynku, dobrze zwrócić uwagę na przykład na gabiony czy ogrodzenia panelowe.
  • Funkcjonalność – nowoczesne ogrodzenie frontowe powinno być wyposażone w furtki, bramy wjazdowe, skrzynkę na listy czy domofon. Warto o tym pamiętać już w momencie zakupu podmurówek, aby uzyskać kompatybilny zestaw.
  • Konserwacja – część materiałów, z których wykonuje się ogrodzenia frontowe, wymaga regularnej impregnacji i konserwacji. Jeśli zależy nam na rozwiązaniach nie wymagających interwencji warto rozważyć zakup rozwiązań od firmy Kowalczyk Systemy ogrodzeniowe.

Ogrodzenie frontowe do domu – jakie są możliwości?

Nowoczesne ogrodzenia frontowe dostępne są w wielu formatach i typach. Znajdziemy wśród nich systemy pasujące do nieruchomości rozległych, jak i obiektów zabytkowych, utrzymanych w klasycznym stylu. Zasadniczo możemy podzielić je na dwa typy:

  • Pionowe.
  • Poziomie.

Pierwsza kategoria lepiej prezentuje się w otoczeniu budowli ze spadzistym dachem i oknami na poddaszu. Mając dom kwadratowy lub prostokątny z płaskim profilem, warto rozważyć zakup ogrodzenia frontowego poziomego.

Ogrodzenia frontowe poziome

Przykładami tego typu rozwiązań są konstrukcje żaluzjowe lub palisadowe. Pozwalają one na uzyskanie efektu izolacji od otoczenia. Poszczególne moduły składają się z płaskich profili ułożonych pod odpowiednim kątem, a w części modeli przerwy między nimi są dodatkowo zakryte maskownicami. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać ogrodzenie frontowe poziome z rodziny TRAWERTYN, MOF 2F czy MALACHIT. Wszystkie zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości i dodatkowo zabezpieczone antykorozyjnie.

Ogrodzenia frontowe pionowe

Nowoczesne ogrodzenia frontowe pionowe dają duże możliwości dekoracyjne. Ozdobne, metalowe przęsła idealnie nadają się do wykonania wymarzonych wzorów, zakończenia profili grotami czy nadania całości motywów geometrycznych. Są więc to rozwiązania uniwersalne, wciąż najpopularniejsze na rynku. Jeśli wydaje nam się, że ogrodzenia ażurowe czy palisadowe nie zapewniają odpowiedniej prywatności, możemy wysadzić przy nich rzędy dorodnych tui lub bujny żywopłot. Tak przygotowane rozwiązanie jest nieszablonowe i będzie się wyróżniać na tle otoczenia. Szczególnej uwadze polecamy ogrodzenia frontowe do domu z rodziny kamieni szlachetnych: rubiny, jantary czy szmaragdy. Do wykonania ogrodzeń pionowych możemy także wykorzystać podmurówki betonowe.

Ogrodzenie frontowe do domu – ile to kosztuje?

Nie ma jednego cennika, adekwatnego dla każdego rodzaju ogrodzenia frontowego. Na koszty wpływa wiele czynników, w tym między innymi rodzaj, długość czy indywidualne wykończenia. Średni koszt prostego płotu dla ogrodzenia palisadowego pionowego to około 400 złotych za metr, do którego należy doliczyć jeszcze dodatkowe funkcjonalności (bramy, furtki) oraz koszt montażu. Ogrodzenie poziome powinno zamknąć się w cenie 700 złotych za metr (nie licząc montażu i dodatkowych elementów). Jeśli są Państwo zainteresowani przygotowaniem indywidualnej wyceny, zapraszamy do kontaktu! Doradzimy, zaprojektujemy i wykonamy dzieło z troską o zachowanie najwyższych standardów.

Udostępnij:

Ostatnie poradniki

Wyślij wiadomość

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą z dużym doświadczeniem w branży ogrodzeń. Realizujemy projekty z wykorzystaniem systemowych ogrodzeń panelowych jak i nowoczesnych ogrodzeń frontowych, dostosowanych do potrzeb klienta. Przyjmujemy zlecenia od klientów indywidualnych oraz firm.

Menu

Dołącz do naszej społeczności