Ogrodzenia domów i ogrodów – najnowsze i najciekawsze trendy

Przychodzimy z pomocą! Niezależnie od tego, czy chcesz zapewnić dodatkową ochronę swojej rodzinie, czy po prostu sprawić, by Twój ogród wyglądał atrakcyjnie i miał ogrodzenie „na czasie” - oto najnowsze i najciekawsze trendy w ogrodzeniach domów i ogrodów.
Ogrodzenia domów i ogrodów - najnowsze i najciekawsze trendy

Ogrodzenia domów i ogrodów – najnowsze i najciekawsze trendy.

Instalacja ogrodzenia domu lub ogrodu może być trudnym zadaniem, nie tylko wtedy, kiedy decydujemy się zrobić je sami. Przy ciągle zmieniających się trendach w nowoczesnych technologiach, może być trudno nadążyć za tym, co aktualne.

Przychodzimy z pomocą! Niezależnie od tego, czy chcesz zapewnić dodatkową ochronę swojej rodzinie, czy po prostu sprawić, by Twój ogród wyglądał atrakcyjnie i miał ogrodzenie „na czasie” – oto najnowsze i najciekawsze trendy w ogrodzeniach domów i ogrodów.

Ogrodzenia przyjazne środowisku.

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych szuka sposobów na zmniejszenie swojego śladu węglowego. Instalują ekologiczne pompy ciepła, dbają o odpowiednią roślinność w ogrodach, nie stosują nawozów sztucznych. Ta wartościowa moda objęła również wybory związane z ogrodzeniem domów czy ogrodów.

Ogrodzenia domów ze zrównoważonych materiałów takich jak bambus, drewno z odzysku i plastik z recyklingu stają się coraz bardziej popularne. Materiały te są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także kosztują mniej i niż tradycyjne systemy ogrodzeniowe. Niestety ich słabością jest mniejsza trwałość, dlatego nie każdy może wybrać takie ogrodzenie dla ogrodu czy domu. Ogrodzenia z recyklingu na pewno trzeba wymienić na nowe szybciej niż wiele innych, sprawdzonych w przeszłości.

Osoby, które cenią sobie naturę i nie stawiają bezpieczeństwa na pierwszym miejscu, decydują się na tzn. żywe ogrodzenia domów. Stają się one coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów, którzy chcą uatrakcyjnić wygląd swojego ogrodu i poprawić jego wartość ekologiczną. Żywe płoty wykorzystują rośliny, drzewa i krzewy do stworzenia naturalnej granicy wokół posesji. Ogrodzenia te są nie tylko estetyczne, ale również stanowią naturalne siedlisko dla dzikich zwierząt i znaczenie redukują hałas napływający z zewnątrz.

Ogrodzenia drewniane – naturalny wygląd i wiele możliwości.

Ogrodzenia drewniane od lat cieszą się popularnością, stanowiąc trwałą i estetyczną alternatywę płotów wokół domów czy ogrodów. Istnieje wiele odmian ogrodzeń drewnianych, takich jak ogrodzenia panelowe, ogrodzenia kratowe, czy ogrodzenia drewniane połączone z elementami drutu. Mogą one występować w różnych kolorach i stylach i mogą być wykonane tak, aby pasowały do przestrzeni każdej wielkości.

Największą zaletą drewnianych ogrodzeń jest ich ciepły wygląd i właściwości wyciszające dźwięki. Aby jednak drewno ogrodzenia domu nie zmieniało koloru i nie wypaczało się z powodu wilgoci, drewniane płoty należy zabezpieczać odpowiednimi środkami, aby były trwały niezmienione przez wiele lat. Taka konserwacja drewna wymagana jest regularnie, najlepiej robić to raz do roku. Drewniane ogrodzenia również zrobią świetną robotę w celu zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa.

Ostatnim krzykiem mody w dziedzinie ogrodzeń ogrodów jest połączenie drewna i drutu. Te proste materiały można zestawić ze sobą tak, aby stworzyć ogrodzenie, które jest zarówno funkcjonalne, jak i ładne. Ten rodzaj ogrodzenia będzie świetny dla działek, ponieważ pomaga chronić podniesione grządki ogrodowe przed szkodnikami. Stanowi również konstrukcję nośną, po której mogą wspinać się rośliny.

Rozważając pomysły na ogrodzenie z drewna, czarny prawdopodobnie nie jest kolorem, który natychmiast przychodzi nam głowy. Jednak czarny płot może być stylowym dodatkiem do przestrzeni zewnętrznej, zwłaszcza dla nowoczesnych domów w surowym, geometrycznym stylu. Może stworzyć przytulny i prywatny obszar, w którym można się zrelaksować. Czarny kolor sprawi, że każda otaczająca zieleń będzie się wyróżniać.

Ogrodzenia plastikowe – nowy trend zza oceanu

Ogrodzenia z plastiku najbardziej popularne są w USA, i to właśnie stamtąd przyszło do nas zainteresowanie ogrodzeniami plastikowymi. Ich główną zaletą jest dość niska cena. Jednak w Polsce stosunkowo mało osób zaufało takim ogrodzeniom terenu. Ogrodzenia z PCV na pewno są bardziej odporne na gnicie niż drewno i nie wymagają malowania ani bejcowania. Plastikowe płoty są również dostępne w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu można wybrać taki, który pasuje do wyglądu i klimatu domu czy ogrodu.

Plastikowe sztachetki są również bardzo trwałe i łatwe w instalacji. My jednak mamy jeszcze dużą rezerwę do takiego materiału wykonania ogrodzeń. Polecilibyśmy je bardziej jako ogrodzenie większego terenu, działki, wybiegu dla zwierząt, niż ogrodzenia domu jednorodzinnego.

Ogrodzenia domu pełne światła

Mocno rozwijającym się trendem w świecie ogrodzeń coraz większa popularność ogrodzenia z oświetleniem LED w komplecie. Dobrze zamontowane oświetlenie na ogrodzeniu pozwala często na rezygnację z oświetlenia ogrodowego takiego jak np. lampy. Prawdziwym hitem jest punktowe oświetlenie słupków ogrodzenia, za zamontowanymi czujnikami zmierzchu, ruchu czy otwierania bramy wjazdowej.

Natomiast budżetową opcją oświetlenia ogrodzenia ogrodu czy domu są solarne lampy montowane na ogrodzenia w podobny sposób jak kinkiety.

Ogrodzenie domu i ogrodu, które pozwala oszczędzać

Przyszłość dzieje się na naszych oczach! W 2021 roku w Polsce (a jeszcze wcześniej w Niemczech), zbudowano pierwsze ogrodzenie solarne, nazywane również ogrodzeniem słonecznym. Jest to innowacyjne połączenie płotu i paneli fotowoltaicznych. Eksperci twierdzą, że tak właśnie będziemy produkować w przyszłości energię elektryczną potrzebną domom jednorodzinnym.

Ogrodzenia fotowoltaiczne produkują jeszcze więcej prądu niż znane nam panele w położeniu poziomym lub pochyłym. Okazuje się, że pionowe ustawienie paneli w ogrodzeniu, powoduje, że promienie słońca są dodatkowo odbijane od powierzchni paneli, w związku z czym produkcja prądu jest większa.

Oczywiście na razie jest to dość kosztowne rozwiązanie, ale dla kogoś, kto dysponuje większą sumą pieniędzy, i chciałby uniezależnić się od prądu pobieranego z sieci, rozwiązanie jest warte rozważenia.

Ogrodzenia zautomatyzowane

Zautomatyzowane systemy ogrodzeniowe od wielu lat są popularne wśród właścicieli domów, którzy chcą cieszyć się wygodą automatycznego otwierania i zamykania. Jeszcze do niedawna ogrodzenia te były obsługiwane głównie za pomocą pilota, a dziś możemy sterować bramą wjazdową przez aplikację w smartfonie. Tzw. domy inteligentne powoli stają się naszą codziennością. Z aplikacji możemy obsługiwać zarówno sprzęty AGD, jak i włączać funkcje ogrodzenia.

Systemy ogrodzeniowe typu smart, korzystają z sieci wi-fi, dzięki czemu możemy zarządzać naszymi furtkami i bramami wjazdowymi ze smartfona czy tabletu. Zdalnie sterowane drzwi, bramy i furtki są szczególnie użyteczne wtedy, kiedy domownicy zapomną kluczy lub gdy chcemy wpuścić np. gości czy fachowców, którzy mają coś zrobić na terenie naszej nieruchomości.

W nowoczesnych ogrodzeniach istnieje również możliwość zaprogramowania bram wjazdowych w taki sposób, by same się otwierały, kiedy smartfon daje sygnał zbliżania się domowników do domu.

Panelowe ogrodzenia nadal na czasie

Ogrodzenia panelowe z drutu może nie są najnowszym krzykiem mody, ale nadal są często wybieranym rozwiązaniem. Rodziny z małymi dziećmi czy zwierzętami, szukają niedrogich i solidnych rozwiązań. Systemy panelowe oferowane przez naszą firmę Kowalczyk Systemy Ogrodzeniowe, są dodatkowo cynkowane oraz lakierowane. Dopiero tak zaimpregnowany drut w ogrodzeniu gwarantuje niezmieniony wygląd na wiele lat. Aby nadać ogrodzeniu panelowemu nowoczesnego charakteru, polecamy taśmy ogrodzeniowe. Dostępne w różnych kolorach, odporne na promienie słoneczne i deszcz, będą ozdobą na długie lata.

Ogrodzenia systemowe poziome, czyli synonim elegancji

Zarówno w Polsce, jak i na zachodzie Europy panuje moda na ultranowoczesne domy o bryłowym projekcie. Wraz ze wzrostem ilości takich domów, budowanych w surowym i ascetycznym stylu, wzrasta ilość wybieranych systemów ogrodzeniowych poziomych. Nic tak nie pasuje do nowoczesnych projektów, jak ogrodzenie poziome w kolorze ciemnej szarości lub czerni. Zobaczcie nasze najnowsze realizacje montażu np. ogrodzeń frontowych BERYL. Ten typ ogrodzenia, przypominający nieco strukturą żaluzje, to prawdziwy synonim elegancji!

Oprócz walorów estetycznych trzeba docenić wyjątkową trwałość (większą niż np. ogrodzeń panelowych) oraz ochronę prywatności.

Udostępnij:

Ostatnie poradniki

Wyślij wiadomość

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą z dużym doświadczeniem w branży ogrodzeń. Realizujemy projekty z wykorzystaniem systemowych ogrodzeń panelowych jak i nowoczesnych ogrodzeń frontowych, dostosowanych do potrzeb klienta. Przyjmujemy zlecenia od klientów indywidualnych oraz firm.

Menu

Dołącz do naszej społeczności