Ogrodzenia betonowe dla inwestora biznesowego

Kryteria wyboru ogrodzeń przemysłowych. Czym dokładnie się różnią? Kiedy warto zdecydować się na ogrodzenia betonowe?
Ogrodzenia betonowe

Kryteria wyboru ogrodzeń przemysłowych są nieco inne niż w przypadku zabezpieczeń stawianych wokół posesji prywatnych. Czym dokładnie się różnią? Kiedy warto zdecydować się na ogrodzenia betonowe? Czy płoty z siatki plecionej mogą być realną alternatywą? Na te kwestie znajdą Państwo odpowiedzi w tym artykule.

Modułowe ogrodzenia betonowe – funkcje

Typowe ogrodzenie wokół domu powinno spełniać funkcję estetyczną i ochronną. Trochę inaczej wygląda to przy koncernach przemysłowych, dużych zakładach usługowych czy magazynach. W tym wypadku walory artystyczne schodzą na dalszy plan. Z jednej strony decyduje o tym rozległość posesji, z drugiej także funkcja, jaką będzie ono spełniać. Dobre ogrodzenie dla firmy powinno:

  • gwarantować ochronę budynku i znajdujących się w nim maszyn i urządzeń przed zainteresowaniem niepowołanych osób,
  • zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb zakładu (właściwa ilość bram wjazdowych, odpowiednia kolorystyka itd.),
  • być odporne na oddziaływanie różnych warunków atmosferycznych (upałów, silnych podmuchów wiatru, ulewnych deszczów, gradu),
  • posiadać możliwość szybkiego serwisowania i ewentualnej naprawy.

Jak widać, w przypadku zakładów produkcyjnych ważniejszym czynnikiem niż wygląd, jest bezpieczeństwo. Z tego powodu dla przestrzeni osłaniających wyjątkowo cenne zasoby, zaleca się użycie produktów zbudowanych z solidnych materiałów. Dobrym przykładem są modułowe ogrodzenia betonowe, które omówimy w dalszej części tekstu.

Modułowe ogrodzenia betonowe, ogrodzenia panelowe, ogrodzenia z siatki – jakie wybrać?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że nie ma jednego sprawdzonego rozwiązania na każdą okazję. Inaczej do kwestii ogrodzenia podejdą firmy wulkanizacyjne, które muszą chronić opony na wymianę leżące wokół zakładu, a inaczej magazyny z zamkniętymi nasionami kwiatów. Im cenniejsze i łatwiej dostępne przedmioty mają być chronione, tym i wymagana solidność ogrodzenia będzie inna. Wśród rozwiązań dedykowanych dla biznesu znajdują się:

  • ogrodzenia panelowe,
  • ogrodzenia betonowe,
  • ogrodzenia wykonane z siatki plecionej,
  • ogrodzenia wykonane z siatki zgrzewanej,
  • ogrodzenia segmentowe.

Duże firmy najczęściej decydują się na jedno z dwóch pierwszych rozwiązań. Dlaczego? W tym wypadku takie zmienne jak cena, wygląd czy łatwość montażu schodzą na dalszy plan. Liczą się przede wszystkim trwałość i maksymalny poziom ochrony.

Modułowe ogrodzenia betonowe czy panele?

Ogrodzenia betonowe to rozwiązanie najbardziej solidne i trudne do sforsowania. Są dodatkowo wzmocnione przez zbrojenie drutem karbowanym, dlatego skutecznie chronią zakład przed włamaniem czy wścibskim wzrokiem. Nowoczesne firmy ogrodzeniowe coraz częściej włączają do swojej oferty rozwiązania wzorowane, dzięki czemu produkty potrafią zaskoczyć także swoim wyjątkowym wyglądem. Modułowe ogrodzenia betonowe są stosunkowo łatwe w montażu – wykonywane prace są proste i powtarzalne, wymagają jednak wprawy i specjalistycznego sprzętu. Można je pomalować w dowolne wzory i barwy, co wzmacnia indywidualny wymiar naszego płotu. Co ważne nie wpływa to negatywnie na żywotność samej konstrukcji.

Ogrodzenia panelowe również należą do rozwiązań trwałych. Są odporne na wszelkiego rodzaju promieniowania, uszkodzenia mechaniczne czy korozję. Nie jest łatwo je przeskoczyć, a wygląd nadaje przestrzeni nowoczesnego designu. Nie wymagają także częstej konserwacji. To dobre rozwiązanie dla tych miejsc, które chcą mieć ogrodzenie reprezentatywne i względnie bezpieczne.

Ogrodzenia betonowe – cennik

Decydując się na zakup ogrodzenia betonowego, możemy wybrać między dwoma technologiami produkcji. Panele prefabrykowane są tańszą alternatywą, a ich główną wadą są ograniczone możliwości wykończeniowe (chociaż i to już się zmienia, czego przykładem są rozwiązania imitujące cegłę, wiklinę, kamień naturalny lub piaskowiec). Tego typu materiał zapewnia jednak wszystkie inne zalety ogrodzenia betonowego: izolację akustyczną, trwałość czy stosunkowo prosty montaż. Płyta o standardowym rozmiarze 50×200 cm będzie nas kosztować między 50 a 70 złotych. Aby wykonać ogrodzenie betonowe o wysokości 150 cm, niezbędne są trzy takie płyty oraz słupki montażowe podtrzymujące konstrukcję. Łączna cena panelu prefabrykowanego wynosi zatem minimum 200 złotych, do których należy doliczyć jeszcze montaż ogrodzenia i wykonanie podmurówki (tu cena wynosi mniej więcej 50 złza metr bieżący).

Istnieje też możliwość wykonania ogrodzenia z betonu wylewanego. W tym wypadku trudniejsza jest jednak procedura budowy. Całość procesu rozpoczyna się od wylania stropów fundamentowych. Później tworzone są specjalne ławy i filary. Ta metoda daje szansę na stosunkowo większą elastyczność przy doborze wzornictwa, trwa jednak dłużej i wymaga zaangażowania specjalisty. Jak prezentuje się w tym wypadku relacja ogrodzenia betonowe – cennik? W stosunku do stabilnego rozwiązania z paneli prefabrykowanych jest to rozwiązanie droższe o kilkadziesiąt procent.

Ogrodzenia betonowe – cennik dla gospodarstw domowych

Ogrodzenia betonowe są jednym z hitów ostatnich lat w Polsce. Dotyczy to nie tylko klienta biznesowego, ale także zwykłych mieszkańców. Coraz częściej chcemy odciąć się od tego, co dzieje się w otoczeniu naszej posiadłości. Nie ma lepszego tworzywa, które zapewniałoby równie skuteczną ochronę przed niebezpieczeństwami i hałasem. Koszt wykonania modułowego ogrodzenia betonowego dla inwestora prywatnego jest zbliżony do oferty przeznaczonej dla dużych zakładów przemysłowych czy punktów usługowych. Warto pamiętać, że przy wyborze dostawcy takiego rozwiązania należy zwrócić uwagę na jakość wykonania potwierdzoną posiadaniem odpowiednich certyfikatów właściwości użytkowych. W tym wypadku dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty firmy Kowalczyk Systemy ogrodzeniowe, która gwarantuje jakość i terminowość dostaw.

Udostępnij:

Ostatnie poradniki

Wyślij wiadomość

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą z dużym doświadczeniem w branży ogrodzeń. Realizujemy projekty z wykorzystaniem systemowych ogrodzeń panelowych jak i nowoczesnych ogrodzeń frontowych, dostosowanych do potrzeb klienta. Przyjmujemy zlecenia od klientów indywidualnych oraz firm.

Menu

Dołącz do naszej społeczności