Nowoczesne ogrodzenia frontowe – czy pasują do każdego wystroju?

Jakie ogrodzenia można uznać za nowoczesne i czy wszystkie ogrodzenia pasują do każdego wystroju - o tym dowiesz się z naszego poradnika.
Nowoczesne ogrodzenia - czy pasują do każdego wystroju

Czy nowoczesne ogrodzenia frontowe pasują do każdego wystroju?

Podoba Ci się naturalny ogród, pełen drzewek owocowych, magnolii i wiejskich kwiatów takich jak malwy, onętki czy dalie? Może wolisz przestronne przestrzenie, w których za elementy kompozycyjne odpowiadają równo przycięta trawa, altanka i betonowe donice? A może też należysz do grona osób, które chciałyby nadać swojej przestrzeni indywidualny wymiar poprzez montaż siłowni zewnętrznej, szklarni lub budynku biurowego? Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań jest twierdząca, podpowiadamy jakie ogrodzenie frontowe warto wybrać.

Jakie ogrodzenia frontowe można uznać za nowoczesne?

Nowoczesność kojarzy nam się z minimalizmem. Urządzenia i produkty nowoczesne pozbawione są na ogół ornamentów czy detali ozdobnych. W warstwie kolorystycznej bazują na stonowanych barwach: bieli, szarości, czerni czy beżu. Rozwiązania nowoczesne to także krok w stronę maksymalizacji komfortu. Im więcej automatyki i bezosobowej obsługi, tym lepiej. Właśnie takie cechy posiadają nowoczesne ogrodzenia frontowe pionowe i poziome. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Dobrze komponują się zarówno z klasycznymi ogrodami, jak i posesjami z dużą ilością elementów betonowych.

Ogrodzenia frontowe pionowe – charakterystyka

Główny podział nowoczesnych ogrodzeń frontowych dotyczy kierunku przęseł, z których są wykonane. Ogrodzenia frontowe pionowe są przedłużeniem modeli wykorzystywanych od stuleci. Ten układ znajdował swoje odzwierciedlenie w palisadach, płotach drewnianych czy w bramach kutych. Dziś płoty zorientowane prostopadle do gruntu wykonuje się ze sztachet, metalowych profili czy ciętej blachy. Sympatycy bardziej zaawansowanych konstrukcji mogą zdecydować się na estetyczne lamele albo przęsła uzupełnione elementami geometrycznymi.

Ogrodzenia frontowe poziome – najważniejsze cechy

Drugim rodzajem ogrodzeń są te wyprodukowane w układzie poziomym. Wykorzystanie ich w posesji sprawia wrażenie wydłużenia działki. Idealnie do tego celu nadają się modele wykonane z przęseł metalowych, ułożonych w panelu w sposób symetryczny (np. Trawertyn czy Malachit 100). Bogate wzornictwo przy jednoczesnym wysokim zabezpieczeniu przed korozją to cechy, które sprawiają, że użytkowanie ogrodzeń frontowych poziomych, jest zalecane jednakowo w domkach jednorodzinnych, budynkach wspólnot mieszkaniowych oraz przedsiębiorstwach.

Jakie ogrodzenia frontowe – pięć kluczowych cech

Jakie ogrodzenia frontowe warto kupić? Takie, które gwarantują:

  • Bezpieczeństwo – ochrona przed niechcianym wtargnięciem na posesje to jeden z głównych powodów stawiania płotu. Ogrodzenia frontowe dzięki ścisłemu ułożeniu sztachet skutecznie utrudniają przejście przez barierę.
  • Prywatność – ogrodzenia frontowe zapewniają taki poziom prywatności, jaki uznamy za stosowny. Jeśli chcemy wyeksponować egzotykę ogrodu, warto kupić modele MOF 1F czy ONYKS. Z kolei chęć ukrycia się przed otoczeniem, skutecznie gwarantuje ogrodzenie typu BERYL i CENTERBOX.
  • Ograniczenie hałasu – zabudowane modele ogrodzeń frontowych poprawiają także komfort akustyczny. Chcąc stłumić dźwięki dochodzące z sąsiednich działek czy zatłoczonych ulic należy rozważyć rozwiązania o szerokich, gęsto ułożonych przęsłach.
  • Estetyka – ogrodzenie jest wizytówką posiadłości. Należy dobrze przemyśleć jego kształt, pod uwagę biorąc w szczególności: konstrukcję dachu, gęstość zadrzewienia czy kolorystykę bramy.
  • Status społeczny – montaż nowoczesnych ogrodzeń frontowych pionowych i poziomych to wyraz znajomości trendów i poczucia elegancji. Odpowiedni dobór parametrów technicznych (rodzaj i grubość przęseł) i kolorystycznych, może znacząco podnieść wartość nieruchomości oraz status mieszkańców.

Ogrodzenia frontowe pionowe i poziome – zasady doboru

Wspomnieliśmy już, że ogrodzenia frontowe nadadzą się do każdego typu posesji. To, które z nich ostatecznie wybrać, zależy od naszych indywidualnych preferencji. Istnieje jednak pewien kanon estetyczny, który podpowiada, gdzie lepiej zastosować modele pionowe, a gdzie poziome. Kluczową kwestią są tu linie dominujące w bryle budynku znajdującego się wewnątrz posesji. Żeby ogrodzenie harmonizowało z obiektami strzelistymi i wysokimi, zaleca się montaż układu pionowego. Z kolei domy parterowe czy poziome, w których przeważają linie horyzontalne, lepiej prezentują się z przęsłami poziomymi.

Poza liniami dominującymi w bryle budynku, istotny jest także styl domu. Nowoczesne, minimalistyczne, geometryczne obiekty idealnie komponują się z ogrodzeniami poziomymi. Budynki w stylu retro czy pałacowym wymagają zachowania odpowiedniego klimatu. Z tego powodu lepiej pasują do nich płoty pionowe, zwłaszcza te z dodatkowymi stylizacjami i ornamentami.

Jakie ogrodzenia frontowe do domu – podsumowanie

Ogrodzenia frontowe są dobrym wyborem dla posesji utrzymanych w różnych stylach architektonicznych. Doskonale komponują się z nowoczesnymi, geometrycznymi obiektami, ale równie atrakcyjnie wyglądają w ogrodach wiejskich czy posesjach utrzymanych w stylu retro. Kluczowym parametrem wyboru są w tym wypadku właściwości konkretnego modelu i preferencje użytkownika, w tym estetyka, potrzeba obniżenia hałasu dochodzącego z otoczenia czy poziom bezpieczeństwa. W celu zakupu produktów wysokiej jakości zapraszamy do firmy Systemy Ogrodzeniowe Kowalczyk. Zajmujemy się kompleksową obsługą inwestorów: od doboru, przez projekt, aż na transporcie i montażu kończąc.

Udostępnij:

Ostatnie poradniki

Wyślij wiadomość

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą z dużym doświadczeniem w branży ogrodzeń. Realizujemy projekty z wykorzystaniem systemowych ogrodzeń panelowych jak i nowoczesnych ogrodzeń frontowych, dostosowanych do potrzeb klienta. Przyjmujemy zlecenia od klientów indywidualnych oraz firm.

Menu

Dołącz do naszej społeczności